Jaunumi

Kas ir ekovate?

Timbero vienmēr uzsver, ka celtniecības procesā izmanto tikai dabīgus materiālus un viens no šiem materiāliem ir eko vate. Bet vai Tu zini, kas tas īsti ir?

Ekovate ir siltumizolējošs celtniecības materiāls, kas izgatavots no makulatūras jeb papīra. Ekovati izmanto sienu, griestu, grīdu un jebkuru citu virsmu siltināšanai, gluži tā pat kā akmens vati vai stikla vate.

Ņemot vērā, ka ekovate ir izgatavota no koka šķiedras, tiek nodrošināta dabīga mitruma regulācija un celtniecības procesā vairs nav nepieciešams izmantot plēves, lai novadītu kondensātu. Ekovates siltumvadītspējas koeficients ir no 0.037-0.041 W/mk. Siltumvadītspējas koeficients norāda uz to, cik daudz siltuma vienas sekundes laikā iziet cauri konkrētā materiāla 1m2, izplūstot caur 1 m biezu tā kārtu, kur no abām pusēm temperatūras atšķirība ir 1 grāds. Jeb vienkāršāk sakot, jo zemāks siltumvadītspējas koeficients, jo labākas siltumizolācijas īpašības.

Kā ar ugunsdrošību?

Ekovates sastāvā ir īpaša viela- boraks, kas paaugstinoties temperatūrai izdala ūdeni, līdz ar to materiāls kļūst ugunsizturīgs un vienlaicīgi aizsargā ēkas koka konstrukcijas. Tāpat, ugunsgrēka laikā netiek izdalītas cilvēkam kaitīgas vielas